Transport całopojazdowy

Obsługujemy przewozy krajowe i międzynarodowe. Oferujemy szybki i sprawny transport całopojazdowy na trasie Hiszpania Polska i Polska Hiszpania oraz Niemcy Polska i Polska Niemcy. Zamówienie całej przestrzeni ładunkowej to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw planujących przewóz dużych lub niestandardowych ładunków. Ta forma spedycyjna umożliwia uproszczenie procedur, możliwość zaplanowania optymalnej trasy przewozu oraz uniknięcie przeładunków towaru.

Co to jest transport całopojazdowy?

Transport całopojazdowy (full truck load, FTL) to usługa transportowa polegająca na wynajęciu przez jedno przedsiębiorstwo całej zdolności załadowczej pojazdu. Dla przewoźnika nie ma znaczenia, czy Klient rzeczywiście wykorzysta dostępną przestrzeń w 100%. Takie przewozy doskonale sprawdzają się do przewozów ponadgabarytowych oraz transportu zróżnicowanych towarów.

Jakie są zalety transportu całopojazdowego?

Wynajem całego pojazdu i brak konieczności dzielenia przestrzeni ładunkowej z innymi podmiotami niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla zleceniodawcy, jak i przewoźnika. Organizacja transportu całopojazdowego bardzo często jest bardziej opłacalna niż wyszukiwanie dodatkowych firm zainteresowanych dowozem przesyłek o podobnym charakterze (wymagających zapewnienia podobnych środków bezpieczeństwa podczas podróży) w to samo miejsce (lub na tej samej trasie).

Z punktu widzenia Klienta, najważniejszymi zaletami transportu całopojazdowego są:

 • możliwość wynajęcia całej przestrzeni załadunkowej na wyłączność,
 • dobór pojazdu dopasowanego do indywidualnych potrzeb,
 • szybsza dostawa towaru na miejsce (brak przestojów i konieczności przeładunków to duża oszczędność czasu),
 • najwyższe bezpieczeństwo przewożonego towaru,
 • łatwe zaplanowanie rozładunku u odbiorcy.

Z punktu widzenia przewoźnika, kluczowymi zaletami transportu całopojazdowego są:

 • możliwość zoptymalizowania kosztów operacji logistycznej,
 • szybka organizacja przewozu (brak konieczności żmudnych poszukiwań Klientów na ładunki drobnicowe na tej samej trasie),
 • mniej formalności i uproszczona wycena usługi,
 • brak konieczności przestojów, przeładunków i sortowania przesyłek,
 • przyspieszenie przejazdu na trasie.

Bezpieczeństwo i szybkość dostaw

Zależy Ci na najwyższym bezpieczeństwie przewożonego towaru? Transport całopojazdowy stanowi idealne rozwiązanie. Transporty łączone wiążą się z koniecznością sortowania przesyłek oraz ich przeładunkiem na trasie. To znacznie zwiększa ryzyko uszkodzeń towaru. Wynajem całej powierzchni załadunkowej pojazdu pozwala starannie zabezpieczyć towar na czas przewozu i rozpakować go dopiero u odbiorcy. To gwarantuje ominięcie pośrednich centrów dystrybucyjnych, gdzie również istnieje prawdopodobieństwo uszkodzeń (w skrajnych przypadkach nawet zaginięcia paczek).

Ograniczenie postojów i przeładunków wpływa na szybkość dostawy. Klient wraz z przewoźnikiem może zaplanować optymalną trasę przejazdu, co bardzo rzadko jest możliwe przy transportach łączonych. Przejęcie i rozładunek jest sprawny, co pozwala bardzo precyzyjnie zaplanować termin dostawy na miejsce.

Swobodny dobór pojazdów

Transport całopojazdowy Polska Niemcy i Polska Hiszpania (oraz przewozy krajowe) obsługujemy zróżnicowaną flotą pojazdów ciężarowych (naczepy standardowe, typu mega, typu plandeka oraz z ADR). To pozwala Klientom optymalnie dopasować potrzebną przestrzeń załadunkową do wielkości, gabarytów oraz charakteru przesyłanego towaru. Zleceniodawca nie musi wtedy płacić za niewykorzystaną przestrzeń lub z konieczności dzielić przestrzeni ładunkowej z innym podmiotem.

Dlaczego warto zlecić nam usługę transportu całopojazdowego?

Krajowy i międzynarodowy transport całopojazdowy (Polska Niemcy, Polska Hiszpania) z Bama Logistics to gwarancja:

 • szybkich i bezpiecznych dostaw realizowanych przez specjalistów w swoim fachu,
 • jasnych i przejrzystych warunków umowy,
 • dopełnienia wszystkich formalności wymaganych podczas transportu międzynarodowego,
 • terminowości,
 • bieżącego informowania Klienta o postępach w realizacji zlecenia.